Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Oblastní odborná komise chovatelů králíků BRNO

Výsledky chovatelů králíků oblasti Brno


 

XLVIII.  CELOSTÁTNÍ  VÝSTAVA MLÁĎAT  KRÁLÍKŮ

Po dvou letech jsme se mohli opět účastnit CVMK v Olomouci - výstaviště Flóra. Zkušenosti z r. 2016 byly vcelku pozitivní a zdálo se, že není čeho se obávat. Opak byl pravdou, extrémní teploty v předchozích dvou měsících se na účasti podepsaly. Vysoký byl podíl rozlínalých kusů, rovněž kondice pokulhávala.

OOKK vypomohla našim členům s dopravou kusů, děkuji př. O.Konečnému za pomoc. Komplikace se vyskytly se sobotním  odvozem, nebýt pomoci pana Jana Boleslava bylo by to jen obtížně řešitelné. Upozorňuji funkcionáře OOKK na nutnost řádné komunikace.

Péče o vystavené králíky byla velmi dobrá, vysoko nastláno, granule, nakrmeno ihned po zaklecování – neslyšel jsem žádné výhrady. Navštívil jsem výstavu v pátek ráno a neshledal jsem u námi vystavených kusů v tomto směru žádný problém.

Kdo bedlivě prostudoval katalog nemohl si nevšimnout, že nový vedoucí Sboru posuzovatelů př.J.Jahoda jmenoval vedoucí úseků : V.Šimek, M.Martinec, J.Šíp. Posuzování střídavým způsobem nebylo prováděno.

Naše oblast byla zastoupena osmi chovateli. Z celkového pohledu jsou výsledky velmi rozdílné, na jedné straně ty nejvyšší ocenění a na druhé i několik výluk.

Výsledky jsou následující:

Lang Karel - Německý obrovitý strakáč černý - N, V, 93, 94

Koláček Zdeněk – Činčila velká – 95, 95, 96, 95,5, Šampion ČR, Mistr ČR, 9.nejlepší kolekce

Konečný Otakar - Meklenburský strakáč modrý - 94,5, 95, 94,5, 95, Mistr ČR, Čestná cena

Konečný Otakar - Meklenburský strakáč černý - 92,5, 95,5, 94,5, 94

Malá Dagmar- Novozelanský bílý – 95, 95,5, 96, 95, Mistr ČR, 7.nejlepší kolekce

Malá Dagmar- Zakrslý bílopesíkatý černý – 95, 95

Pokorný Lubomír - Havana- 94, V, 93,5, 93,5

Škvařil Vladimír – Strříbřitý modrý – 94,5, 94,5, 94,5, 95

Valeš Rostislav – Anglický strakáč černý – 93,5, 93,5, 93,5, 93

Valeš Rostislav – Anglický strakáč modrý – 94,5, 95, 93,5, V

Martinec Miloslav – Rex oranžový – 93, 93, 94, 94,5

Děkuji vystavovatelům za účast a gratuluji k zisku titulů. To co dokázali kuřimští králíkáři má zcela jiný rozměr. Pro některé jejich  členy to byl první titul MČR dosažený na CVMK, pro dalšího již třetí v řadě vč. ŠČR.

Na základě získání titulu MČR byl nominován do reprezentace naší oblasti př. Otakar Konečný, svoji kolekci Meklenburských strakáčů modrých vystaví na CV v Lysé nad Labem.

Ing.Koláček Zdeněk

předseda OOKK Brno

TOPlist